Naukowcy stają w obronie rządu i prezydenta

Naukowcy wyrazili stanowczy sprzeciw wobec „mowy nienawiści”, którą w sposób niemający precedensu stosuje Platforma Obywatelska. Akademickie Kluby Obywatelskie im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego z całego kraju w specjalnym oświadczeniu zapewniły o swoim wsparciu dla działań rządu Zjednoczonej Prawicy.

Ludzie ze świata nauki zwracają uwagę, że program partii, której priorytetem jest polski interes narodowy, został potraktowany przez politycznych i ekonomicznych beneficjentów III RP jako śmiertelne zagrożenie.

Akademickie Kluby Obywatelskie im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego podkreślają, że fałszowanie rzeczywistości pod hasłem rzekomej obrony demokracji utrudnia i opóźnia niezbędny proces naprawy życia publicznego w Polsce.

Prof. Stefan Zawadzki z Akademickiego Klubu Obywatelskiego z Uniwersytetu Adama Mickiewicza przypomina, że rolą opozycji nie jest brutalne atakowanie, ale pokazywanie słabości programu rządzących.

– To jest najgorsza rzecz, jaka się mogła zdarzyć dzisiaj Platformie. To jest kontynuacja „języka nienawiści”. Tak jak podkreślaliśmy w naszym liście – to jest coś nieprawdopodobnego. Używanie języka demokratycznego i powoływanie się na instytucje demokratyczne jest po to, żeby działać przeciwko demokracji. To, co robi Platforma Obywatelska jest działaniem przeciwko demokracji – zaznacza prof. Stefan Zawadzki.

Naukowcy zawrócili także uwagę, że w tej „kampanii nienawiści” dawny obóz władzy ma wsparcie mediów komercyjnych i służebnych, sprzeniewierzających się swojej misji mediów publicznych.

 

RIRM

drukuj