fot. Marek Borawski/Nasz Dziennik

Narodowa Rada Rozwoju wznowi działalność

Narodowa Rada Rozwoju funkcjonująca już za czasów śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego wznowi działalność. Skupiała ona osoby specjalizujące się w różnych dziedzinach nauki. Miała na celu służyć głowie państwa i doradzać mu w ważnych dziedzinach życia społecznego.

Ekonomista prof. Witold Modzelewski po raz kolejny będzie miał okazję zasiąść w tym gremium. Jak powiedział – Narodowa Rada Rozwoju ma się składać z dziesięciu zespołów dotyczących poszczególnych i ważnych dziedzin życia społecznego. Jedna z nich będzie zajmowała się problematyką gospodarki i finansów publicznych.

Naszą misją jest przekazanie wiedzy, która w dobrej wierze ma służyć w jak najlepszym sprawowaniu urzędu głowy państwa. Prezydent Andrzej Duda chce tego rodzaju współpracy. To jest na pewno bardzo cenne –  zaznaczył prof. Witold Modzelewski.

Poprzednia Rada zebrała się tylko dwa razy. Została powołana na początku 2010 roku. Kilka miesięcy później prezydent Lech Kaczyński zginął w katastrofie smoleńskiej. Bronisław Komorowski zakończył jej prace, gdy zasiadł na fotelu prezydenta.

RIRM

drukuj