Młodzi spotkali się na Polach Lednickich

Przejściem przez symboliczną Bramę Rybę zakończyło się w nocy 22. Spotkanie Młodych Lednica 2000. Na polach lednickich zgromadziło się kilkadziesiąt tysięcy pielgrzymów. Poszczególne punkty spotkania w Lednicy transmitowała TV Trwam.

Gościem specjalnym wydarzenia był prezydent Andrzej Duda. W swoim wystąpieniu dziękował zebranym, że przybyli na Lednicę.

– Patrzę na was z wielkim wzruszeniem w tym szczególnym roku – roku 2018, roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Polska młodzież jest razem, śpiewa pieśni, modli się, tworzy, buduje wspólnotę, a nad nimi powiewają biało-czerwone sztandary. Jak bardzo wam za to dziękuję! – powiedział prezydent Polski.

Uczestnicy Lednicy otrzymali w tym roku m.in. zwierciadło prawdziwego spojrzenia – mówi o. Wojciech Prus jeden z opiekunów spotkania.

– My w nim zobaczymy samego siebie, ale w Jezusie – bo tam jest wygrawerowane oblicze Jezusa i będziemy mogli spotkać się z Jego spojrzeniem. A spojrzenie Jezusa mówi: „Jesteś cenny w moich oczach, nabrałeś wartości i ja cię miłuję”. A kiedy my spotkamy się naszym „jestem” z „jestem” Jezusa, to też odkryjemy, że obok jest brat, a z drugiej strony siostra i każdy mówi „Jestem cenna, jestem cenny w oczach Jezusa” – powiedział o. Wojciech Prus.

Centralnym punktem Lednicy była wieczorna Msza św. pod przewodnictwem prymasa Polski ks. abp. Wojciecha Polaka.

Spotkania na Polach Lednickich odbywają się od 1997 roku. Co roku gromadzą od kilkudziesięciu do ponad 150 tys. uczestników. Twórcą Lednicy był zmarły w grudniu 2015 roku dominikanin o. Jan Góra.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl