Miejsca głównych spotkań ŚDM poznamy już jutro

Ks. kard. Stanisław Dziwisz ogłosi jutro miejsca głównych spotkań Ojca św. z młodymi podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. Zostaną one przedstawione w czasie Mszy św. o 12.30 w Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach.

Głównymi punktami ŚDM 2016 mają być: Msza św. otwarcia, powitanie Ojca Św., Droga Krzyżowa oraz czuwanie młodych i Msza św. Posłania.

W tym roku obchodzona jest 30. rocznica ustanowienia ŚDM oraz ogłoszenia Listu Ojca Św. Jana Pawła II do młodych całego świata. Komitet Organizacyjny ŚDM 2016 wraz z młodzieżą zgromadzą się przy relikwiach św. Jana Pawła II – pomysłodawcy i patrona ŚDM.

Światowe Dni Młodzieży to nie tylko jedno spotkanie – podkreśla ks. Adam Parszywka z Komitetu Organizacyjnego ŚDM.

– To jest pięć wydarzeń centralnych i na wszystkie z nich zapraszamy uczestników ŚDM. Najbardziej istotne jest dla nas chyba to, że każde z tych wydarzeń danego dnia – czyli środy, czwartku, piątku, soboty i niedzieli – jest częścią jednego wielkiego wydarzenia i ks. kardynał zamierza o tym poinformować w niedzielę.  Msza święta będzie sprawowana o 12.30, sprawuje ją ks. bp Muskus, który jest Koordynatorem Generalnym – informuje ks. Adam Parszywka, SDB.

Wczoraj w Kancelarii Premiera po raz pierwszy zebrał się zespół ds. przygotowania wizyty papieża w Polsce oraz organizacji Światowych Dni Młodzieży w 2016 r. Omawiane było zabezpieczenie wizyty Ojca Świętego. Ustalone zostały również zasady współdziałania przedstawicieli administracji rządowej, samorządowej oraz kościelnej.

Tematy Światowych Dni Młodzieży na lata 2014-2016 ustalił papież Franciszek. Są to błogosławieństwa z Ewangelii św. Mateusza. Mottem spotkania w Krakowie będzie: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”.

RIRM

drukuj