fot. PAP/Tytus Żmijewski

Maturzyści poznali wyniki egzaminu dojrzałości

Dzisiaj poznamy wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego. Absolwenci szkół średnich mogą już zapoznać się ze swoimi wynikami za pośrednictwem internetu.

O godzinie 11.00 planowana jest konferencja Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie. Zaprezentowane zostaną zbiorcze dane dotyczące egzaminu dojrzałości. W konferencji weźmie udział minister edukacji Dariusz Piontkowski.

Na maturzystów czekają już uczelnie w całym kraju. Jedne kuszą kierunkami, drugie warunkami studiowania, a jeszcze inne praktykami czy stażami.

Interesującą ofertę dydaktyczną ma między innymi Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu – mówi dr Dorota Żuchowska, dziekan i wykładowca uczelni.

– Są to kierunki na studiach I stopnia, czyli licencjackich – dziennikarstwo, politologia z nową specjalnością bezpieczeństwo narodowe i cyberbezpieczeństwo, informatyka medialna oraz studia inżynierskie, gdzie czeka kierunek informatyki z nową specjalnością – inteligentne systemy informatyczne. Zapraszamy także absolwentów I stopnia na studia magisterskie na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna lub politologia oraz do skorzystania z bogatej oferty studiów podyplomowych oferowanych przez uczelnię – wyjaśnia.

Studenci uczelni odbywają praktyki między innymi w Radiu Maryja czy Telewizji Trwam. Mają dostęp do sprzętu, którego na co dzień używają doświadczeni dziennikarze.

Uczelnia współpracuje także z zagranicznymi placówkami. Studenci mogą uczyć się w ramach wymiany akademickiej.

W WSKSiM trwa rekrutacja elektroniczna. Dokumenty można składać też osobiście. Nabór na studia zakończy się 12 lipca. W przypadku wolnych miejsc zostanie przeprowadzona dodatkowa rekrutacja. Więcej informacji na stronie uczelni [zobacz].

RIRM

drukuj