fot. twitter.com/zbigniewkuzmiuk

Z. Kuźmiuk: Wpis Donalda Tuska na Twitterze jest skandaliczny i podły

Wpis Donalda Tuska jest skandaliczny i podły – ocenia europoseł Zbigniew Kuźmiuk. Szef Rady Europejskiej porównał w niedzielę na Twitterze działania rządu Prawa i Sprawiedliwości do poczynań Rosji.

„Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawiłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media – strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie” – napisał Donald Tusk.

 

Europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk zwraca uwagę, że szef Rady Europejskiej powinien być apolityczny, a pokazuje że nie ma równego dystansu do wszystkich krajów Unii. Polityk ocenia też jako podłe wpisywanie działań rządu Prawa i Sprawiedliwości w politykę Rosji.

– Ta sugestia, że Prawo i Sprawiedliwość, realizując swoją politykę w kraju, może realizować jakąś strategię Putina, uczyniona przez człowieka, który rozdzielił wizyty w Katyniu i w konsekwencji doprowadził do straszliwej katastrofy, w której zginęła elita naszego kraju, który próbował uzależnić Polskę od rosyjskiego gazu aż do 2037 roku, który oddał władzę Rosjanom w EuRoPol Gazie, darował czy kazał im darować miliard złotych, który zgodził się na umowę z FSB, nie bardzo wiadomo po co. Taki człowiek, sugerujący, że obecny rząd realizuje politykę proputinowską, no to jest wyjątkowa podłość – podkreśla europoseł Zbigniew Kuźmiuk.

Do wpisu Donalda Tuska odniosła się też na Twitterze premier Beata Szydło.

 

„Donald Tusk jako szef Rady Europejskiej nic dla Polski nie zrobił. Dzisiaj, wykorzystując swoje stanowisko do ataku na polski rząd, atakuje Polskę” – zaznaczyła szefowa rządu.

RIRM

drukuj