Kukiz’15 chce, żeby motorem trójkołowym można było jeździć mając prawo jazdy kat. B

Kukiz’15 proponuje, aby motocyklem trójkołowym mogły jeździć osoby, które od co najmniej trzech lat mają prawo jazdy kat. B; obecnie, by prowadzić taki pojazd wymagane jest prawo jazdy kat. A – mówił w poniedziałek poseł Paweł Szramka (Kukiz’15).

Według niego, zmiana pozwoliłaby korzystać z motocykli trójkołowych – tzw. trajek osobom z niepełnosprawnościami.

„Osoby niepełnosprawne również chciałyby takimi motocyklami jeździć, natomiast z przyczyn oczywistych nie są w stanie zdać egzaminu na prawo jazdy kategorii A. (na motocykl – PAP). Dlatego my proponujemy, aby tym pojazdem można było się poruszać mając prawo jazdy kategorii B co najmniej od trzech lat” – powiedział Szramka.

Jak podkreślał, uzyskanie prawa jazdy kat A. dla wielu osób z niepełnosprawnościami jest sporym wyzwaniem, bo wymaga sporej koncentracji i ruchliwości na jezdni; wiele osób niepełnosprawnych może mieć trudność np. ze zrobieniem slalomu, jaki jest wymagany, by zdać egzamin na zwykły motocykl.

Dlatego – jak przekonywał poseł Kukiz’15 – umożliwienie prowadzenia „trajki” na podstawie prawa jazdy kat. B. byłoby dla osób niepełnosprawnych „ogromną zmianą”.

Propozycja dotycząca zmian w uprawnieniach do prowadzenia motocykli trójkołowych to element akcji „Poniedziałek Wolności” – co tydzień klub Kukiz’15 przedstawia projekty ustaw, które – zdaniem jego posłów – mają poszerzyć sferę wolności obywateli lub ograniczać biurokrację.

W ramach akcji Kukiz’15 zgłosił już m.in. projekty dotyczące: likwidacji gabinetów politycznych w samorządach, Polskiej Organizacji Turystycznej, wprowadzenia najprostszej deklaracji VAT w Europie, obniżenia podatku VAT na e-booki, e-prasę i ubranka dziecięce, a także zniesienia akcyzy na samochody osobowe oraz uchwalenia obowiązku upubliczniania rejestrów umów cywilnoprawnych przez wszystkie jednostki sektora finansów publicznych.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl