Fot. swietajadwiga.diecezja.pl

Ks. dr hab. Dariusz Oko: Gender to produkt ateizmu

„Gender to typowy produkt rozumu ateistycznego” – powiedział  ks. dr hab. Dariusz Oko – teolog, filozof, wykładowca Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.

Ks. dr hab. Dariusz Oko w programie „Rozmowy Niedokończone” w Radiu Maryja i TV Trwam – zwracał uwagę, że jest to głęboka „dziura w mózgu”, która po każdym etapie myślenia rodzi następne błędy w myśleniu, a także w postawie moralnej.

– To jest typowy produkt rozumu ateistycznego. Ateisty, który popełnia fundamentalny błąd w swoim rozumowaniu, który odrzuca Boga dzięki, któremu istnieje. Tym błędem obciąża swoje myślenie. To jest taka głęboka „dziura w mózgu”, która po każdym etapie myślenia rodzi następne błędy w myśleniu, ale też w postawie moralnej. Z ateizmem wiąże się pewien prymitywizm w rozumieniu człowieka. Jeżeli odrzucam Boga, Tego który jest najświętszy, najbardziej duchowy – to odrzucam te wyższe sfery duchowe, które są w człowieku. Odrzucam to co najpiękniejsze – całe miejsce spotkania człowieka z Bogiem – zwracał uwagę ks. dr hab. Dariusz Oko.

Ks. dr hab. Dariusz Oko akcentował, że gender to „ideologia sierot po marksizmie”. Zwrócił także uwagę na to, że „genderyzm” rodzi się z chaosu życiowego do którego dorabia się teorię.

– Można powiedzieć, że to jest ideologia „sierot po marksizmie”, również sierot po narodowym socjalizmie. Gander ma też swoje źródła w radykalnym feminizmie ateistycznym, w homoideologii i też w samej postawie życiowej osób, które tą ideologię wyznają. Trzeba pamiętać, że główni twórcy, którzy ją tworzyli; to byli ludzie rozpustni seksualnie. Jest takie dobre powiedzenie, że „jak nie żyję, jak wierzę – to będę wierzył, jak żyję”; więc jeżeli nie realizuję zasad, albo jeżeli upadam, to mam dwie drogi. Mogę powiedzieć, że jestem słaby: ja upadłem – zasada jest dobra i staram się do niej podciągnąć, nawrócić, albo jak upadłem – mogę powiedzieć – to ja jestem dobry, a zasada jest zła. Mogę sobie dobierać teorię, racjonalizować mój grzech, mój upadek; tak jest często w teoriach ateistycznych, ideologii „gender”, że do swojego strasznego, rozpustnego życia dorabia się teorie. Tak powstaje genderyzm – tłumaczył ks. dr hab. Dariusz Oko.

 

 

RIRM

drukuj