Konferencja z udziałem nauczycieli z Kresów w Sejmie RP

W Sejmie o godzinie 11.30 odbędzie się konferencja z udziałem nauczycieli z Kresów. Chodzi m.in. o promowanie historii obszarów II RP i losów ludności.

Okazją do spotkania jest obchodzona niedawno 77. rocznica sowieckiej napaści na Polskę. Po konferencji w Sejmie z udziałem pedagogów odbędzie się  posiedzenie Komisji łączności z Polakami za Granicą. W trakcie obrad zostanie przyjęty dezyderat.

– Na konferencji będą też polscy nauczyciele z Kresów I i II RP. Jesteśmy tuż po 77. rocznicy napaści ZSRR na Polskę. Na tej konferencji będziemy chcieli przedstawić postulaty dotyczące wprowadzenia do programów nauczania wiedzy na temat Kresów I i II RP, ich wkładu w naszą polską tożsamość, dziedzictwo polskie i oczywiście wiedzę na temat naszych rodaków mieszkających dzisiaj na tamtych terenach. Dezyderat będzie skierowany do ministra edukacji narodowej i będzie związany właśnie z tymi postulatami – wyjaśnia przewodniczący komisji Michał Dworczyk.

W ubiegłym tygodniu w Senacie odbyło się spotkanie z nauczycielami  z Kresów. Rozmawiano m.in. o problemach dotyczących nauczania języka polskiego na Litwie.

RIRM/

drukuj