Komisja śledcza ds. Amber Gold kontynuuje przesłuchania ws. wątku lotniczego

Komisja Śledcza do spraw Grupy Amber Gold ma dziś przesłuchać Andrzeja Dąbrowskiego, byłego prezesa zarządu OLT Express Poland oraz OLT Express Regional.

Posłowie kontynuują cykl przesłuchań w tak zwanym wątku lotniczym dotyczącym piramidy finansowej.

W połowie 2011 r. Amber Gold przejęła większościowe udziały w liniach lotniczych Jet Air, a pod koniec 2011 r. w liniach Yes Airways. Powstała wtedy marka OLT Express, pod szyldem, której działały linie OLT Expres Regional oraz OLT Express Poland.

Niestety po wczorajszych zeznaniach okazuje się, że świadkowie gwałtownie i całkowicie tracą pamięć – powiedział poseł Marek Suski, członek komisji śledczej.

Mieliśmy panów, którzy też mówili, że nic nie wiedzieli, nie wiedzieli jakie są plany, że jest plan sprzedaży polskiego rynku lotów cywilnych Niemcom, że odbywały się takie rozmowy, że pan prezes Frankowski chciał taki plan zrealizować. Oni oczywiście nic o tym nie wiedzieli. Nie mieli pojęcia jakie są plany i uczciwie pracowali za takie „drobne” 50 czy 60 tysięcy miesięcznie, i nie czują się odpowiedzialni za to, co się stało. Natomiast jak pytaliśmy, co się stało z pieniędzmi np. z biletów to też panowie nie wiedzieli, nie mogli sobie przypomnieć w ogóle, że pracowali nad systemem e-kiosku – mówił członek sejmowej komisji śledczej w sprawie Amber Gold.

Komisja ma dziś także przesłuchać Anetę Mazek, byłą koordynator zespołu w Departamencie Restrukturyzacji i Pomocy Publicznej Ministerstwa Skarbu Państwa.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl