PAP/Tytus Żmijewski

Kolejne przysięgi żołnierzy WOT

Słowa roty przysięgi wojskowej wypowiedzą dziś kolejni terytorialsi. Przysięgę złożą żołnierze z dwóch Brygad Obrony Terytorialnej: 5 Mazowieckiej i 11 Małopolskiej.

Ochotnicy WOT z Mazowsza będą przysięgać w Ciechanowie, ci z Małopolski w Rząsce koło Krakowa. Brygada Mazowiecka zostanie zasilona stu trzydziestoma żołnierzami Obrony Terytorialnej, Małopolska – czterdziestoma.

Uroczystości związane z przysięgą nowo przeszkolonych terytorialsów są otwarte dla wszystkich. W Ciechanowie przed przysięgą odbędzie się pokaz sprzętu wojskowego – mówi ppłk Marek Pietrzak, rzecznik Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej.

Zapraszamy na tę przysięgę. Równocześnie będzie można obejrzeć sprzęt, wyposażenie terytorialsów, porozmawiać z żołnierzami, otrzymać informację na temat służby. Wszystkie te przysięgi są otwarte dla osób z zewnątrz, tam gdzie jest to w koszarach, to koszary na ten moment otwierają swoje bramy i każdy może wziąć udział w takiej uroczystości. Żołnierze, którzy teraz składają przysięgę można powiedzieć, że jest to taka ostatnia grupa ze szkoleń podstawowych, których mieliśmy bardzo dużo od początku tego roku. Teraz z uwagi na Wielkanoc i długi weekend majowy tych szkoleń będzie trochę mniej. Kolejna grupa szkoleń, na które zapraszamy ochotników rusza od maja – podkreśla ppłk Marek Pietrzak.

W sobotę przysięgi złożyli żołnierze z czterech Brygad Obrony Terytorialnej: 1 Podlaskiej, 8 Kujawsko-Pomorskiej, 9 Łódzkiej i 12 Wielkopolskiej. Po tym weekendzie szeregi WOT będą większe o ponad pół tysiąca żołnierzy. W całym kraju ich liczba przekroczy 20 tys.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl