Kolejna odsłona afery taśmowej „Sowa&Przyjaciele”

Kolejna odsłona afery taśmowej. Łącznie już ponad cztery godziny nowych nagrań rozmów z restauracji „Sowa&Przyjaciele” ujrzało światło dzienne. Wczoraj TVP Info ujawniło całość nagrań rozmów z luksusowego lokalu, do których dotarli dziennikarze.

Bohaterami taśm są: minister skarbu w rządzie Platformy Obywatelskiej Włodzimierz Karpiński, rzecznik premiera Donalda Tuska Paweł Graś, były szef Biura Ochrony Rządu Marian Janicki, biznesmen Jerzy Mazgaj oraz ks. Kazimierz Sowa.

Uczestnicy spotkań przy suto zastawionym stole dyskutowali m.in. o obsadzaniu stanowisk w spółkach skarbu państwa, a ks. Sowa doradzał politykom PO, jak mają postępować z kościołem i biskupami. Proponował różne metody nacisku na poszczególne diecezje.

Z jednego z nagrań wynika, że ważne decyzje dotyczące bezpieczeństwa energetycznego Polski zapadały w luksusowej restauracji. Dyskutowano o elektrowniach w Opolu i Jaworznie. Sugerowano, że coś może się stać za dziesięć dni z Opolem. Najprawdopodobniej w związku z tym minister Karpiński zabiegał u Pawła Grasia o wstawiennictwo u Donalda Tuska, by ten pojawił się z nim w elektrowni w Opolu. Mówiono też o potrzebie powtórzenia przetargu w elektrowni Jaworzno.

 Ostatecznie na konferencji inaugurującej rozbudowę elektrowni Opole, która odbyła się po spotkaniu w restauracji „Sowa&Przyjaciele”, pojawił się premier Donald Tusk.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl