Kolejna debata w Parlamencie Europejskim ws. Polski

Parlament Europejski znów będzie debatować o sytuacji w Polsce. Kolejna dyskusja na ten temat odbędzie się w komisji sprawiedliwości PE 19 października. Później, jak zdecydowało kierownictwo europarlamentu, debatować będą o tym wszyscy unijni politycy.

Według wstępnych ustaleń PE ma zająć się Polską w kontekście prowadzonej przez KE procedury praworządności na sesji między 12 a 16 listopada.

Europoseł Jadwiga Wiśniewska wskazuje, że debaty o naszym kraju w PE to odwrócenie uwagi od realnych unijnych problemów.

– Przyzwyczailiśmy się już do PE. Cokolwiek w UE się dzieje, to albo ALDE, albo EPP, do którego należy PO podejmują działania przeciwko Polsce. Ma to charakter taki, że chce się za wszelką cenę odwrócić uwagę od realnych problemów. Myślę, że już nie tylko Polacy, ale również mieszkańcy innych krajów UE z politowaniem patrzą na działania PE – mówi Jadwiga Wiśniewska.

PiS zwraca uwagę, że planowany termin dyskusji o Polsce w komisji sprawiedliwości PE zbiega się z datą rozpoczynającego się wtedy szczytu UE.

KE prowadzi procedurę ochrony praworządności wobec naszego kraju od początku ub.r. W ostatnich tygodniach Bruksela interesuje się polskim wymiarem sprawiedliwości.   Czerwoną linią jest dla niej odwołanie sędziów SN.

KE grozi nam sankcjami, jeśli władze zdecydują się na ten krok.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl