Następna afera łapówkarska w PO: burmistrz Sulmierzyc zatrzymany

Piotr K., polityk PO a zarazem burmistrz Sulmierzyc usłyszał zarzut przyjęcia 20 tys. zł łapówki. Prokuratura domaga się aresztu tymczasowego. Funkcjonariusze CBA zatrzymali burmistrza w środę, w związku z podejrzeniem przyjęcia przez niego korzyści majątkowej.

Kwota, którą przyjął, była związana z działaniami inwestycyjnymi na terenie gminy. Za ten czy mężczyźnie grozi nawet 10 lat więzienia. Maciej Wąsik, były szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego, mówi, że jest to kolejna afera łapówkarska w Platformie Obywatelskiej, która pokazuje prawdziwe oblicza polityków tej partii.

„Platforma” to partia oszustów i złodziei – to dobre określenie, bo ta afera – między innymi ta – pokazuje jak bardzo łasi na władzę są ci ludzie. Pokazuje po co idą do władzy: nie po to, by działać na rzecz dobra wspólnego, nie po to, żeby osiągać rozumnie mądre cele – bo to jest polityka. Idą po to, by szybko i łatwo się wzbogacić, wykorzystać możliwości korupcyjne. Ten burmistrz jest tego świetnym przykładem. 20 tys. zł to jest bardzo duża łapówka – przecież często ludzie mają tyle na cały rok. Musi to być jakiś chciwy, niedobry człowiek – ocenia Maciej Wąsik.

Piotr K. jest burmistrzem Sulmierzyc od roku 2010. W listopadzie ubiegłego roku został wybrany na drugą kadencję. Niedawno CBA zatrzymało również innego polityka PO – Łukasza K., który przyjął łapówkę na kwotę 150 tys. zł.

RIRM

drukuj