fot. twitter.com

KAS: Zatrzymano prawie 6 tys. sztuk podróbek wartych ponad 1 mln zł

Prawie 6 tys. sztuk podróbek perfum i ubrań znanych marek wartych ponad 1 milion złotych zatrzymali funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno – Skarbowego – poinformowała w poniedziałek Izba Administracji Skarbowej w Warszawie.

W poniedziałkowym komunikacie napisano, że efektem ostatnich kontroli prowadzonych przez funkcjonariuszy Mazowieckiego Urzędu Celno – Skarbowego jest zatrzymanie blisko 6 tysięcy sztuk podróbek. Trefny towar wyceniono na ponad milion złotych.

„W dwóch wytypowanych do kontroli kontenerach znaleziono ubrania i perfumy z podrobionymi znakami towarowymi. Właścicielami kontenerów okazali się obywatele Armenii i Pakistanu. W sumie zabezpieczono ok. 6000 sztuk odzieży, perfum oraz innych przedmiotów, które trafiły do magazynu depozytowego MUCS” – czytamy w komunikacie.

Zgodnie z informacją właściciele podróbek zostali zatrzymani i przesłuchani w charakterze podejrzanych o popełnienie czynu zabronionego w Polsce ustawą Prawo własności przemysłowej.

„Przedstawiciel Kancelarii Prawnej reprezentującej firmy będące właścicielami znaków towarowych potwierdzili, że wszystkie ubrania i perfumy zostały nielegalnie opatrzone zastrzeżonymi znakami towarowymi” – napisano.

Kancelaria ta wystąpi, w imieniu pokrzywdzonych, z wnioskiem o ściganie sprawców tego procederu, czyli produkcji i handlu podróbkami.

„W związku z uzasadnionym podejrzeniem popełnienia czynu zabronionego oraz próby uszczuplenia Skarbu Państwa, postępowanie prowadzone jest przez Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy – dodano.

PAP/RIRM

drukuj