fot. flickr.com

Kampania nienawiści przeciwko Kościołowi

Tzw. marsze równości stają się miejscem pogardy wobec chrześcijaństwa – pisze w specjalnym oświadczeniu przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Stanisław Gądecki. W niedzielę środowiska LGBT manifestowały na ulicach Częstochowy – niedaleko Jasnej Góry.

Podczas gdy na Jasnej Górze modliły się dzieci z Podwórkowych Kółek Różańcowych, niedaleko przeszedł tzw. marsz równości.

To była prowokacja środowisk LGBT, które po raz kolejny sprofanowały wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej.

– W mojej ocenie, jeżeli wydawana jest zgoda na przeprowadzenie marszu danego dnia, to powinna być ona zawsze zestawiona z wydarzeniami, które dzieją się dookoła – mówi prawnik dr Grzegorz Skrobotowicz.

W Polsce trwa kampania walki z Kościołem. Dochodzi do napaści na kościoły i samych księży. I właśnie w te ataki wpisują się organizowane w wielu miastach tzw. marsze równości.

„Oficjalnie powodem organizacji takich marszów jest troska o większą tolerancję w społeczeństwie, tymczasem stają się one miejscem obscenicznych prezentacji oraz sposobnością do okazywania pogardy wobec chrześcijaństwa, w tym także do parodiowania liturgii Eucharystii, oraz do nawoływania do nienawiści w stosunku do Kościoła i osób duchownych” – to słowa przewodniczącego KEP ks. abp. Stanisława Gądeckiego.

Metropolita poznański w specjalnym oświadczeniu tłumaczy, że atak na Kościół nie ma charakteru intelektualnego, ale ideologiczny.

„W procesie wytoczonym Kościołowi próbuje się dowieść, że nie ma w nim ludzi prawych, a wiara jest jedynie hipokryzją. Dąży się do zdyskredytowania Boga i obrzydzenia całego Kościoła” – zaznacza ks. abp Stanisław Gądecki.

Kościół jest atakowany, bo staje po stronie prawdy – mówi ks. prof. Jan Machniak.

– Kościół jest dzisiaj właściwie jedyną instytucją, która jeszcze broni tego naturalnego porządku, naturalnych relacji między mężczyzną i kobietą – zaznacza ks. Machniak.

Kościół reaguje na profanacje poprzez pokutę. W najbliższą niedzielę – we wszystkich kościołach – odśpiewana zostanie suplikacja „Święty Boże, Święty Mocny…”.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl