Jasna Góra: ponad 900 uczestników II Kongresu Młodych Konsekrowanych

Ponad 900 osób konsekrowanych z całej Polski przybywa dziś na Jasną Górę na rozpoczynający się na II Kongres Młodych Konsekrowanych. Potrwa do 26 września dnia wspomnienia męczenników życia konsekrowanego.

Radosne uwielbienie i dziękczynienie Bogu za dar powołania, konferencje, koncert uwielbienia i wieczór adoracji oraz procesja z relikwiami świętych i błogosławionych to tylko niektóre z punktów programu II Kongresu Młodych Konsekrowanych, który odbędzie się na Jasnej Górze niedługo po zakończeniu Kongresu Konsekrowanych z całego świata w Rzymie.

Ogólnopolskie spotkanie rozpocznie się dziś Eucharystią pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy, przewodniczącego Komisji Episkopatu ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego, a kongresowi towarzyszą biblijne słowa „… aby radość Moja w was była i aby radość wasza była pełna” (J 15, 11).

Pierwszy dzień uczestnicy Kongresu będą przeżywać pod znakiem różnorodności form i charyzmatów życia konsekrowanego. Dzień drugi będzie poświęcony źródłom radości w  życiu konsekrowanym; w kolejnych dniach będzie czas na przyjrzenie się problemom, trudnościom i kryzysom, z którymi borykają się współczesne osoby konsekrowane oraz na podzielenie się świadectwem życia konsekrowanego. Uczestnikom Kongresu będą towarzyszyć m.in. o. Stanisław Przepierski OP, o. Mateusz Roman Hinc OFM Cap i o. Augustyn Pelanowski OSPPE.

26 września – w łączności z całym Kościołem – zaplanowano obchody „wspomnienia świętych i męczenników życia konsekrowanego” i przemarsz na szczyt jasnogórski z relikwiami świętych i błogosławionych. Zgromadzeni na Jasnej Górze będą modlić się o świętość życia osób konsekrowanych i za wszystkich do których są posłani. Kongres zakończy Msza św. pod przewodnictwem nuncjusza apostolskiego abp. Celestino Migliore.

W ogólnopolską inicjatywę Kongresu Młodych Konsekrowanych wpisany jest również Ogólnopolski Kongres Instytutów Świeckich, które są coraz częściej wybieraną formą życia konsekrowanego. Młodzi, żyjący konsekracją w świecie wezmą udział w Kongresie ogólnopolskim od piątku (25 września) i pozostaną na Jasnej Górze do niedzieli (27 września).

o. Mariusz Mazurkiewicz CSsR/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl