J. Szewczak: Polska za rządów PO nie była „zieloną wyspą”

Za rządów koalicji PO-PSL Polska znalazła się w recesji – wynika ze zrewidowanych danych Głównego Urzędu Statystycznego. Jak podaje portal rp.pl, Polska straciła tym samym status jedynego kraju Unii Europejskiej, który w ostatnich latach oparł się na recesji.

Po opublikowaniu rewizji dawnych odczytów okazało się, że w dwóch kwartałach na przełomie 2012 i 2013 roku polski PKB zmniejszył się kolejno o 0,3 i 0,1 proc. Taki spadek definiowany jest zaś w ekonomii jako tzw. recesja techniczna.

Poseł Janusz Szewczak z sejmowej Komisji Finansów Publicznych zwraca uwagę, że „zielona wyspa” premiera Tuska okazała się być ruchomymi piaskami.

– Te dane potwierdzają wielokrotnie przedstawiane przeze mnie opinie o tym, że możemy mieć do czynienia albo z naciąganiem pewnych wskaźników, pewnych danych, albo z jakimiś pomyłkami czy korektami, które często się pojawiają i wynikają przy bardziej dokładnych obliczeniach. To również dowód na to, że propaganda ośmioletnich rządów PO-PSL osiągała szczyty „Himalaje hipokryzji”. Wszyscy pamiętamy, jak przedstawiano nas na tle mapy Europy tej „zielonej wyspy”, co ciekawe razem z Grecją. A widać wyraźnie, że w latach 2012-2013 sytuacja gospodarcza przeżywała w Polsce poważny kryzys – zwrócił uwagę poseł Janusz Szewczak.  

Korekta GUS wykazała również, że w danych za 2013 rok zawyżono poziom polskiego PKB o 0,4 proc.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl