J. Sellin: Cieszymy się, że Zjednoczona Prawica się poszerza

Bardzo się cieszymy z tego, że Zjednoczona Prawica się poszerza – powiedział wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin. W ten sposób odniósł się on do wczorajszej konwencji, na której wicepremier Jarosław Gowin zaprezentował nową formację pod nazwą Porozumienie. W jej skład weszły środowiska wolnościowe, samorządowe, a także Republikanie i Polska Razem.

Jesteśmy dobrym zespołem, który ma selekcjonera ze strategiczną wizją, ostrych napastników i solidną defensywę; ta drużyna jest otwarta na wszystkich – mówił Jarosław Gowin. Powstanie nowej formacji pozytywnie ocenia wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin.

Bardzo się cieszymy z tego, że Zjednoczona Prawica się poszerza, bo nowe środowiska dochodzą do Zjednoczonej Prawicy poprzez właśnie kooptację do partii wicepremiera Jarosława Gowina. To jest pozytywny fakt pokazujący, że coraz więcej ludzi, również aktywnych działaczy społecznych i politycznych uznaje, że nasza władza dobrze służy narodowi i społeczeństwu. Chcą do nas dołączyć i nas w tych działaniach wesprzeć – podkreśla Jarosław Sellin

Gościem specjalnym kongresu miał być lider Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, jednak jego udział został odwołany z powodu choroby. Lider obozu Zjednoczonej Prawicy wystosował jednak pismo do uczestników konwencji, w którym zaznaczył, że cieszy się, że to poszerzone o nowe kręgi ugrupowanie wzmocni i ubogaci obóz Zjednoczonej Prawicy.

RIRM

drukuj