fot. twitter.com/pisorgpl

J. Kaczyński spotkał się z liderem hiszpańskiej partii Vox

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński spotkał się w środę z liderem hiszpańskiej prawicowej partii Vox Santiago Abascalą. Politycy rozmawiali m.in. o przyszłym sojuszu. Obie strony wyraziły nadzieję na współpracę po wyborach do Parlamentu Europejskiego.

To było kolejne spotkanie lidera PiS-u z europejskimi politykami. Na początku roku Jarosław Kaczyński spotkał się z wicepremierem i szefem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Włoch Matteo Salvinim.

O znaczeniu takich przedwyborczych spotkań mówi politolog dr Grzegorz Piątkowski.

– Spotkania z pozostałymi liderami ugrupowań albo państw europejskich są niesłychanie istotne, ponieważ pokazują, że – po pierwsze – Polska ma potencjał dyplomatyczny, aby odgrywać istotną rolę na arenie europejskiej. Po drugie, pokazują Polakom, że takie porozumienie rzeczywiście jest możliwe. Nie jest tak, jak mówi opozycja, że Polska jest izolowana w Europie, ale te siły – które chciałyby dążyć do Europy zasadzającej się na wartościach ojców założycieli Unii Europejskiej, czyli m.in. na wartościach chrześcijańskich – rzeczywiście są obecne, chcą się z nami spotykać i takie spotkania dochodzą do skutku – wskazuje dr Grzegorz Piątkowski.

Partia Vox została założona w 2013 roku. Odwołuje się do wartości chrześcijańskich. Jest za ochroną życia dzieci nienarodzonych. Sprzeciwia się tzw. małżeństwom homoseksualnym, masowej imigracji i oddawaniu suwerenności narodowej Brukseli.

Według sondaży, partia może liczyć na 6 mandatów w PE. Wybory w całej Unii odbędą się w dniach 23-26 maja.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl