fot. twitter.com

G. Schetyna złoży zeznania przed komisją śledczą ds. VAT

Przed sejmową komisją śledczą ds. VAT będzie zeznawał dziś przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

Polityk pełnił m.in. funkcje wicepremiera oraz szefa MSWiA. W pewnym momencie był jednym z najbliższych współpracowników premiera Donalda Tuska.

Rząd Zjednoczonej Prawicy powołał komisję ds. VAT, aby zbadać działania koalicji PO-PSL w celu uszczelnienia systemu poboru tzw. podatku dodanego.

Poseł Maciej Małecki podkreśla, że czołowy polityk opozycji, a kiedyś partii rządzącej, powinien wyjaśnić Polskom, jak to się stało, że wyciekały setki miliardów złotych.

– To jest informacja, jaką ja (myślę, że i wszyscy Polacy) chciałbym usłyszeć od Grzegorza Schetyny, który dzisiaj, będąc w opozycji, rzuca obietnicami bez pokrycia, wydaje wirtualnie, w obietnicach wyborczych, dziesiątki, setki miliardów złotych, których nie potrafił przypilnować w budżecie jako jeden z liderów Platformy Obywatelskiej, która rządziła Polską w latach 2007-2015 – mówi poseł Maciej Małecki.  

W tym tygodniu przed komisją śledczą stanie po raz kolejny były minister finansów w rządzie PO-PSL Jan Vincent Rostowski.

Komisja ds. VAT została powołana na początku lipca ubiegłego roku. Bada okres od grudnia 2007 r. do listopada 2015 r. Według szacunków, w tym czasie z tytułu wyłudzeń VAT Skarb Państwa stracił ok. 250 mld zł.

RIRM

drukuj