fot. PAP/EPA

Francuski senat za legalizacją „związków homoseksualnych”

Francuski senat przyjął pierwszy art. rządowej ustawy, legalizującej małżeństwa osób tej samej płci. Głosowanie odbyło się po 10-godzinnej ostrej dyskusji. Przeciwnicy rządowego projektu ”małżeństw dla wszystkich”, wciąż są w pełnej mobilizacji.

Coraz więcej francuzów pokazuje swoje niezadowolenie i kategoryczny sprzeciw. Mamy do czynienia z jawną manipulacją – akcentuje wicerektor Polskiej Misji Katolickiej we Francji ks. prałat Krystian Gawron.

– Oburzenie zdrowo myślących Francuzów jest ogromne. Wspominałem kiedyś w korespondencji dla Radia Maryja, że w manifestacji wzięło udział milion osiemset tysięcy osób, a prefektura policji podała tylko trzysta tysięcy.  Może w helikopterze, którzy filmował z góry był emerytowany generał policji? Okazało się że mikrofilmy które pokazały manifestantów zostały zlikwidowane nakazem władz francuskich  po to, żeby nie było ewentualnie dowodów rzeczowych – powiedział ks. prałat Krystian Gawron.

Tymczasem francuskie media nie chcą się zajmować tematem legalizacji małżeństw tej samej płci. Sytuacja we Francji jest na tyle burzliwa, że istnieje możliwość upadku rządu. Jak zaznacza ks. prałat Gawron społeczeństwo w kościołach i kaplicach modli się o zdrowy, ludzki rozsądek.

– Kościół trwa na modlitwie. W świątyniach,  kaplicach czuwają ruchy odnowy.  Modlą się w intencji debaty żeby obronić zdrowy rozsądek już nie tylko chrześcijański, ale ludzki. Czy im się to uda zobaczymy. Przyłączamy się i do manifestacji i do modlitw. Tutaj chodzi o obraz Europy. Jeśli Francja to zrobi to potem będą inne kraje i oczywiście nasz rząd będzie chciał to „małpować” w Polsce – dodał ks. prałat Krystian Gawron

Za legalizacją małżeństw osób tej samej płci opowiedział się już parlament Urugwaju. To już trzeci kraj Półkuli Zachodniej, a drugi po Argentynie w Ameryce Łacińskiej. Projekt poparło 71 z 91 obecnych na sali deputowanych. Nowe prawo ma wejść w życie w ciągu 10 dni od zatwierdzenia go przez izbę.

RIRM

drukuj