fot. PAP

Ferie w kolejnych województwach

W pięciu kolejnych województwach: lubelskim, łódzkim, podkarpackim, pomorskim i śląskim rozpoczynają się dziś ferie zimowe. Uczniowie z tych województw odpoczywać będą do 15 lutego.

Ten czas to okazja do spędzenia kilku dni poza domem, odpoczywając m.in. w górach. Jednak jak informują ratownicy TOPR warunki w górach są obecnie trudne, dlatego należy być bardzo ostrożnym – mówi Tomasz Wojciechowski, ratownik TOPR.

Jeżeli chodzi o warunki na trasach narciarskich, tam warunki są bardzo dobre, trasy są przygotowane i wszystkie stacje narciarskie funkcjonują. Jeżeli chodzi o warunki w górach. Warunki są bardzo trudne. Obowiązuje trzeci stopień zagrożenia lawinowego, czyli bardzo wysoki. Wieje silny wiatr, śnieg jest przenoszony stąd są miejsca gdzie tego śniegu jest niewiele, gdzie został wywiany i są miejsca gdzie śniegu jest bardzo dużo. Tego typu sytuacja powoduje, że to zagrożenie lawinowe jest bardzo realne. Odradzamy podejmowania działalności wysokogórskiej – tłumaczy ratownik TOPR.

W poniedziałek po przerwie w nauce do szkół wrócą uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Jeszcze przez ponad tydzień – do 8 lutego – ferie będą mieli uczniowie z woj. podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

RIRM

drukuj