Eskalacja konfliktów w PO

W Platformie Obywatelskiej następuje eskalacja konfliktów; to efekt utraty władzy – oceniają obserwatorzy polskiej sceny politycznej.

W ostatnich dniach europoseł Jarosław Wałęsa zawiesił członkostwo w Platformie. Powody tej decyzji nie są znane. Z medialnych informacji wynika, że syn byłego prezydenta może być niezadowolony m.in. z braku zaangażowania PO w marsz KOD-u 4 czerwca.

Z kolei władze klubu PO podjęły decyzję o zawieszeniu na miesiąc w prawach członka Michała Kamińskiego, w przeszłości m.in. doradcy byłej premier Ewy Kopacz. Polityk miał złamać regulamin partii nie informując władz o występach w mediach.

Dr Lech Jańczuk, politolog, podkreśla, że konflikt w PO ma podłoże programowe, ale i personalne. Zawieszenie Michała Kamińskiego – w ocenie eksperta – wpisuje się w konflikt między Donaldem Tuskiem i Grzegorzem Schetyną.

– Michał Kamiński jest chyba zwolennikiem Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska, bo zwróćmy uwagę, że oficjalny komunikat jest taki, że Michał Kamiński został zawieszony z tego względu, że wypowiadał się w mediach nie uzgarniawszy wcześniej swoich wypowiedzi z biurem prasowym PO. Ale inni posłowie też wypowiadali się w mediach, ale nie zostali zawieszeni. Tutaj chyba Grzegorz Schetyna próbuje porządkować tę scenę polityczną w PO po to, żeby Tusk, kiedy wróci, nie był dla niego zagrożeniem, bo Grzegorz Schetyna chyba osiągnął maksimum w polityce. Jego marzeniem było zawsze zostanie przewodniczącym Platformy i to od pół roku się ziściło – komentuje Lech Jańczuk.

Władze Platformy Obywatelskiej nie wykluczają, że jeśli Kamiński będzie w dalszym ciągu lekceważył zasady panujące w klubie Platformy, może zostać z niego usunięty.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl