fot. twitter.com/PremierRP

Ekspert: Ważnym zadaniem przed premierem będzie ocieplenie wizerunku Polski na arenie międzynarodowej

Zwiększenie popytu inwestycyjnego i ocieplenie wizerunku naszego kraju na arenie międzynarodowej, to wyzwania, przed którymi stanie przyszły premier Mateusz Morawiecki – ocenił politolog dr Lech Jańczuk.

Ekspert zaznaczył, że Mateusz Morawiecki jest fachowcem w zakresie ekonomii. To właściwy człowiek na właściwym miejscu – dodał Lech Jańczuk.

– Wyzwaniem przed Polską przez najbliższe kilka lat jest zwiększenie popytu inwestycyjnego dlatego, że w średnim i długim okresie nie można mówić o rozwoju gospodarczym bez uruchomienia inwestycji. Zwłaszcza inwestycji prywatnych. Przed tym zadaniem stanie premier Morawiecki. Wydaje się, że to jest właściwa osoba na właściwym miejscu. Po za tym niewątpliwie ważnym zadaniem przed premierem będzie ocieplenie wizerunku Polski na arenie międzynarodowej. Powinien sobie z tym zadaniem również poradzić – powiedział dr Lech Jańczuk.   

Wczoraj Mateusz Morawiecki został desygnowany na premiera. Zastąpi na tym stanowisku Beatę Szydło, która podała się do dymisji.

Expose nowego premiera odbędzie się najprawdopodobniej we wtorek. W wywiadzie dla TV Trwam przyszły premier oświadczył, że skład nowej Rady Ministrów będzie bardzo podobny do obecnego.

Szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beata Kempa poinformowała wczoraj na antenie Radia Maryja, że Beata Szydło będzie wicepremierem, prawdopodobnie odpowiedzialnym za politykę społeczną.

RIRM

drukuj