fot. Paweł Pasionek

Drugi dzień XXVI pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę

Trwa XXVI pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. W tym roku towarzyszy jej hasło „Idźcie i Głoście”. Centralnym punktem modlitewnego spotkania będzie Msza Św. sprawowana o godz. 11:00. Przewodniczył jej będzie ks. abp Jan Romeo Pawłowski, delegat ds. nuncjatur w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej.

Pielgrzymkę zainaugurowała wczoraj Msza Św., której przewodniczył ks. bp Stanisław Napierała, biskup senior diecezji kaliskiej. W homilii ksiądz biskup podkreślił, że spotkanie Rodziny Radia Maryja na Jasnej Górze jest piękną tradycją.

– Niepodobna byłoby jej nie kontynuować. To spotkanie jest potrzebą serc tysięcy Polaków, którzy chcą się zobaczyć jako wspólnota ludzi wierzących, uformowanych na wartościach przekazywanych przez Radio Maryja i dzieła mu towarzyszące – mówił ks. bp. Stanisław Napierała.

Kapłan wskazał również przyczyny ataków na Radio Maryja.

– Szatan walczy z prawdą, jaką Radio Maryja od ponad 25 lat głosi o Bogu, Ewangelii, Kościele, Polsce, życiu, małżeństwie, rodzinie. Ojciec kłamstwa nie może tego znieść, nie może znieść eklezjalno-twórczej działalności Radia Maryja, dzięki której zgromadzają się tysiące Polaków na modlitwie, słuchaniu Słowa Bożego – dodał ksiądz biskup.

Ks. bp Stanisław Napierała zwracał też uwagę, że jedną z przyczyną podziałów i konfliktów w Polsce jest niewłaściwie pojmowany pluralizm.

Głos zabrał też dyrektor Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, który mobilizował, by nie dać się podzielić.

– Pan Bóg i ludzie, wszyscy razem. Jeden duch i jedno serce. Nie można dać się podzielić, a oni nas dzielą i dzielą. Pluralizm uprawiają, o którym mówił ks. bp Stanisław. Pluralizm wielki, dzielić i dzielić. Jeden Duch i jedno serce – tak jest w Rodzinie Radia Maryja. Tylko trzeba, żeby jeszcze wszyscy słuchali Radia Maryja. Idźcie i głoście! Jakby wszyscy Polacy słuchali Radia Maryja, Polska byłaby wnet zupełnie inna – akcentował o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Transmisja z pielgrzymki na antenie Radia Maryja i Telewizji Trwam.

RIRM

drukuj