Dr inż. A. Zięba: Ogromne poparcie dla idei pro-life w Polsce jest już od 1991 r.

Kochani parlamentarzyści, nie bójcie się! Macie ogromne poparcie społeczne od 1991 roku! – podkreślał w sobotę w „Polskim punkcie widzenia” na antenie TV Trwam dr inż. Antoni Zięba. Prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka mówił o zmianie przepisów regulujących kwestie tzw. aborcji. 

Gość TV Trwam zaznaczył, że obrońcy życia, których jest w Polsce „zdecydowana większość”, zaczynają się niecierpliwić. Jak przypomniał, projekt autorstwa Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia po złożeniu do sejmowej komisji petycji czeka już od „prawie półtora roku”. Nie wiemy nawet dokładnie, na jakim etapie opracowań, analiz projekt jest w Sejmie – podkreślił.

– Mamy świadomość, że każdy dzień zwlekania z ustanowieniem dobrego prawa chroniącego życie oznacza śmierć trojga, czworga nienarodzonych dzieci. To nie jest czas, który można sobie tak bezkarnie mierzyć, bo każdy dzień oznacza śmierć niewinnego nienarodzonego człowieka. (…) Jest to sprawa życia i śmierci trojga dzieci każdego dnia – tłumaczył dr inż. Antoni Zięba.

Prezes PFROŻ zwrócił uwagę na silną legitymizację idei obrony życia i samego projektu po zakończeniu zbiórki podpisów dla obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej „Zatrzymać aborcję”.

– 830 tysięcy (podpisów) to jest piękna liczba obywateli, którzy w formie pisemnej poparli tę zmianę obecnie obowiązującej ustawy, eliminującą względy eugeniczne do zabijania nienarodzonych dzieci – zauważył gość „Polskiego punktu widzenia” dodając, że inicjatywa ma wsparcie „wielu różnych środowisk”, w tym Konferencji Episkopatu Polski. 

Dr inż. Antoni Zięba zauważył, że mniej więcej w tym samym czasie środowiska lewicowe dla swojego projektu liberalizującego prawo aborcyjne zebrały ok. 200 tys. podpisów.

Mamy ponad czterokrotną przewagę (…). Podkreślę jeszcze jedno – to nie jest jakiś jednorazowy „wyskok” czy mobilizacja środowisk pro-life. Mam tu przed sobą zestawienie z dłuższego okresu i przypomnę (…), że Polacy po odzyskaniu wolności (…) w 1989 roku konsekwentnie opowiadają się za życiem – powiedział prezes PFROŻ.

Gość TV Trwam – przypominając wcześniejsze inicjatywy i poparcie dla idei pro-life w Polsce – wskazał, że obrona życia jest związana z mentalnością Polaków.

– To jest naród polski, to jest jego postawa, to są jego poglądy na tę niełatwą sprawę. No i rekordowa akcja (…). To był wrzesień 1997 roku: 3 mln podpisów Polaków za prawem do życia! A więc kochani parlamentarzyści, nie bójcie się! Macie ogromne poparcie społeczne, nie tylko to udokumentowane w ostatnich miesiącach (…), tylko od 1991 roku! – zaznaczył dr inż. Antoni Zięba, prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka w sobotnim programie „Polski punkt widzenia” w TV Trwam.

RIRM

drukuj