Do Polski trafi 1800 uchodźców? Szwecja sobie nie radzi

Komisja Europejska opracowuje nowy plan relokacji 23 tys. uchodźców z Syrii, Iraku i Erytrei, którzy przebywają w obozach w Szwecji. Państwo to nie radzi sobie z naporem imigrantów. Władze w Sztokholmie zwróciły się do komisji z prośbą o przesiedlenie cudzoziemców.

Jak napisał dziennik „Rzeczpospolita” KE przy rozdziale osób ma zastosować identyczny klucz ,  jak  w przypadku uzgodnionych wcześniej kwot uchodźców z Grecji i Włoch. Rząd PO – PSL zgodził się wcześniej na przyjęcie 6182 uchodźców.

W ocenie europosła Zbigniewa Kuźmiuka, rząd Zjednoczonej Prawicy wyrazi stanowczy sprzeciw wobec narzucania państwom członkowskim kwot imigrantów.

Na pewno nie pozwoli na realizację takich propozycji. Bardzo jasno mówimy, że do Polski możemy przyjmować tylko tych ludzi, którzy zwrócą się  z prośbą o azyl. Co więcej, będą zidentyfikowani, żebyśmy wiedzieli, że to są uchodźcy, nie imigranci ekonomiczni. Z tego, co wiem, Szwecja próbowała odesłać do krajów pochodzenia kilkanaście tysięcy osób, które nie uzyskały azylu w Szwecji i prawdopodobnie chodzi o te osoby. Nie sądzę, aby Polska była gotowa przyjmować imigrantów ekonomicznych – zaznaczył europoseł Zbigniew Kuźmiuk.

PiS nie będzie prawnie podważać uzgodnionych przez Platformę Obywatelską kwot, ale już zapowiada, że uchodźcy przybywający do Polski będą poddawani skrupulatnej i dokładnej weryfikacji. Pierwsi cudzoziemcy do Polski mają dotrzeć na początku przyszłego roku.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl