Darmowe wsparcie dla ofiar przestępstw

Rusza dziś 15. Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Do soboty każdy zainteresowany może zgłosić się po bezpłatną poradę. Będzie ona udzielana m.in. w Ośrodkach Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem i wybranych kancelariach prawnych.

Konsultacje specjalistów będą miały charakter interdyscyplinarny – będą w nich brały udział nie tylko osoby ze środowiska prawniczego, ale także funkcjonariusze Policji.

Osoby pokrzywdzone często nie zdają sobie sprawy z przysługujących im praw – mówi Sebastian Kaleta, rzecznik prasowy Ministerstwa Sprawiedliwości.

– Osoby pokrzywdzone będą mogły uzyskać pełną informację, a także konkretne prawa, które przysługują takim osobom. To dobra okazja ku temu, by osoby poszkodowane przestępstwem mogły uzyskać pełne wsparcie. Tam zainteresowani dowiedzą się, jak na stałe działa system Pomocy Osobom Pokrzywdzonym. Często pokrzywdzeni nie zdają sobie sprawy z praw, które im przysługują – informuje Sebastian Kaleta.

Dyżury specjalistów będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 18.00 oraz w sobotę od godz. 10.00 – 13.00. Pełna lista placówek udzielających pomocy dostępna jest na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl