CBŚP: zatrzymano sześć osób podejrzanych o handel dopalaczami

Policjanci CBŚP zatrzymali sześć osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej m.in. handlującej dopalaczami. CBŚP tłumaczy, że to kontynuacja akcji z czerwca, kiedy zlikwidowano ostatnie stacjonarne sklepy z tymi substancjami.

Jak poinformowało w piątek CBŚP, podczas akcji zabezpieczono także dopalacze. Wśród zatrzymanych są również osoby, które przerabiały sklepy w tzw. „bunkry”, czyli miejsca wyposażone, np. w specjalne śluzy z oknami zabezpieczonymi czy metalową blachą grubości kilku milimetrów. Często od środka montowane były w nich metalowe sztaby, znajdowały się piece przeznaczone do spalenia dopalaczy oraz specjalne skrytki i sejfy do przechowywania dopalaczy, pieniędzy. Wszystko to miało utrudnić wejście służbom, a jednocześnie dać czas sprzedawcy na zniszczenie dowodów przestępstwa.

Śledztwo, dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie są podejrzani m.in. o wprowadzanie do obrotu dopalaczy, prowadzą policjanci z CBŚP w Białymstoku wspólnie z Prokuraturą Regionalną w Białymstoku.

CBŚP podkreśla, że działania są kontynuacją czerwcowej akcji, podczas której zlikwidowano ostatnie działające w kraju stacjonarne sklepy z dopalaczami. Wówczas w Kielcach i Ostrowcu Świętokrzyskim zatrzymano sześć osób, którym przedstawiono zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Sprzedawaniem dopalaczy zajmowali się np. pseudokibice jednego ze śląskich klubów sportowych.

Kolejne dwie osoby w tej sprawie zatrzymano na początku listopada. W sklepach przerabianych na tzw. „bukry” znaleziono, m.in. piece przeznaczone do spalenia dopalaczy oraz specjalne skrytki i sejfy do przechowywania dopalaczy oraz pieniędzy.

Ostatnią akcję przeprowadzono w tym tygodniu. Policjanci z CBŚP i Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie zatrzymali cztery osoby; z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mają one związek z pseudokibicami jednego ze śląskich klubów sportowych i mogły obsługiwać sklepy z dopalaczami.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl