Bluźnierczy spektakl „Golgota Picnic” odwołany!

Obrazoburczy spektakl „Golgota Picnic” został odwołany. Przeciwko bluźnierczemu spektaklowi protestowało wielu Polaków. Złożone petycje i protesty powstrzymały profanację do jakiej miało dojść podczas Malta Festival w Poznaniu.

O sprawie w specjalnym oświadczeniu poinformował Michał Merczyński, dyrektor Malta Festival Poznań.W dokumencie odwołanie spektaklu uzasadnił obawą „o zdrowie i życie” aktorów i widzów, ani słowem nie wspomniał jednak o kontrowersjach jakie wzbudzał pseudospektakl, w którym jawnie kpiono ze śmierci krzyżowej Jezusa Chrystusa.

Z powodu bardzo dużego zagrożenia zamieszkami, których skala i forma mogą być niebezpieczne dla naszych widzów, aktorów, postronnych osób a także mogą prowadzić do dewastacji obiektów użyteczności publicznej miasta Poznania zmuszeni jesteśmy do odwołania przedstawienia „Golgota Picnic” w dniach 27 i 28 czerwca– napisał w oświadczeniu  dyrektor Malta Festival Poznań.

To jest wielkie zwycięstwo – mówi poseł Andrzej Jaworski, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski.

To jest dla nas wielkie święto. To pokazuje nam, że w momencie kiedy katolicy mówią jednym głosem, dochodzi do sytuacji, której nie spodziewaliśmy się a o którą bardzo mocno modliliśmy się, zabiegaliśmy, że ten pseudospektakl, bluźnierczy pseudospektakl „Golgota Picnic” został odwołany. (…)  Te dziesiątki tysięcy osób, które przyłączyły się do protestu i zapowiedziały na stronie internetowej, na facebooku, że wezmą udział w proteście, w zablokowaniu tego bluźnierstwa mogą dziś być szczęśliwe – ponieważ do tego bluźnierstwa nie dojdzie – komentuje sytuację poseł Andrzej Jaworski.

RIRM

drukuj