Będzie lustracja Komorowskiego, jako kandydata na prezydenta

Warszawski sąd okręgowy przeprowadzi w piątek lustrację Bronisława Komorowskiego, jako kandydata na prezydenta. Taką sądową procedurę muszą przejść wszyscy kandydaci urodzeni przed 1972 r.

Nie ma znaczenia, czy sądy już wcześniej badały prawdziwość ich oświadczeń lustracyjnych o ewentualnych związkach z tajnymi służbami PRL.

W 2010 r. sąd  uznał za prawdziwe oświadczenie Komorowskiego o braku takich związków.

Red. Krzysztof Wyszkowski, działacz opozycji w PRL-u, wskazuje na powiazania rodzinne obecnego prezydenta.

To może był człowiek gapa. Opowiadał mi skąd ma swoje mieszkanie i że rodzice żony jakoś to uzyskali, załatwili. Nie wiedział, że to są w funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa? Może jest trochę nieporadny, ale nie wydaje mi się, żeby w tym czasie mógł być wciągany w różne dziwne imprezy – powiedział Krzysztof Wyszkowski.

Bronisław Komorowski nie przybędzie na rozprawę. Prezydent udał się z oficjalną wizytą do Japonii.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl