B. Szydło: do programu ,,Rodzina 500 plus” dodamy kolejne elementy

Do programu ,,Rodzina 500 plus” będą dodawane kolejne elementy –zapowiedziała  premier Beata Szydło, która podsumowała 100 dni rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Szefowa rządu spotkała się wczoraj m.in. z rodzinami wielodzietnymi w Józefowie, gdzie w czasie kampanii przedstawiła założenia programu pomocy dla rodzin wielodzietnych. Premier podkreśliła, że jest to najważniejszy program jej rządu. Na tym jednak, jak  dodała, nie koniec.

– „500 plus” oznacza dodatkowe wparcie finansowe. To 500 zł, wartość dodana dla każdej rodziny. Ten „plusik”, który jest w nazwie programu oznacza, że będziemy do tego programu – do tego „500” – dodawać kolejne elementy i to już wkrótce. Myślę, że chyba również tutaj, bo to jest dobry klimat dla rodzin, będziemy mogli państwu powiedzieć, co dodajemy. A naprawdę będziemy dodawać rzeczy, które są ważne dla polskich rodzin. Cieszę się bardzo i bardzo dziękuję, że robimy to wspólnie z rodzinami – mówiła szefowa rządu.

Dorota Bojemska, mama ośmiorga dzieci, wyraziła wdzięczność, że rząd odpowiedział na potrzeby wielodzietnych rodzin.

– My wypełniamy wnioski, pani premier mówi o kolejnych krokach, „500 plus” stało się faktem. Za to dziękujemy, bo przede wszystkim czujemy, że polskie rodziny zostały potraktowane poważnie, że z nami naprawdę ktoś rozmawiał, ktoś to konsultował, że to wszystko stało się faktem. I za to bardzo dziękujemy. Wydaje mi się, że w tym sensie jest to naprawdę dobra zmiana, nowa jakość, nowa sytuacja. Mamy nadzieję, że pani premier rozpoczyna nowy czas w debacie o polityce prorodzinnej. Jest wiele tematów, które warto podejmować. Do tych rozmów zostaliśmy również zaproszeni. Będziemy się spotykać, będziemy rozmawiać – zapewniała Dorota Bojemska.

,,Program 500 plus” przygotowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Rodziny otrzymają świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł na drugie i kolejne dziecko, bez względu na dochody. W przypadku rodzin z jednym dzieckiem, trzeba będzie spełnić kryterium dochodowe – 800 zł na osobę w rodzinie lub 1200 zł w przypadku dzieci z niepełnosprawnością. Świadczenie będzie wypłacane do ukończenia przez dziecko 18 lat. Wniosek będzie trzeba składać raz w roku, w miejscu zamieszkania.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl