fot. bubula.pl

B. Bubula: Musimy stawać w obronie naszych księży

Musimy stawać w obronie naszych księży – apeluje poseł PiS-u Barbara Bubula. Polityk odniosła się w ten sposób do ataku na kapłana w Szczecinie.

W minioną niedzielę trzech mężczyzn w wieku od 27 do 53 lat wtargnęło do zakrystii bazyliki św. Jana Chrzciciela. Jeden z nich uderzył w twarz proboszcza i pracownika kościelnego. Zaatakowana została też zakrystianka.

Sprawcy żądali szat liturgicznych i chcieli odprawić mszę. Napastnicy zostali schwytani przez policję.

Poseł Barbara Bubula wskazała, że w tym przypadku potrzebne jest zdecydowane działanie zarówno władz państwowych, jak i wiernych.

– Musimy stawać w obronie naszych księży. Coraz dalej przesuwana jest granica agresji wobec osób duchownych i to byłoby czymś strasznym, gdyby Polska – ostoja Kościoła, zawsze wierna Rzymowi, zawsze bliska swoim kapłanom, którym bardzo wiele zawdzięcza – była takim miejscem, w którym ktoś nie może czuć się bezpiecznie w kościele, zakrystii czy w sutannie na ulicy. Takiej postawie musimy bardzo wcześnie powiedzieć „nie” i zdecydowanie stawać w obronie księży, sióstr zakonnych i zakonników – podkreślała Barbara Bubula.

Głos w sprawie zabrał też przewodniczący KEP ks. abp Stanisław Gądecki. W liście do poszkodowanego proboszcza podkreślił, że coraz częstsze akty nienawiści wobec ludzi wierzących, w tym kapłanów, oraz akty profanacji obiektów sakralnych, miejsc i przedmiotów kultu budzą najwyższe zaniepokojenie.

RIRM

drukuj