„Arka Noego” zagrała na Moście do Nieba

„Arka Noego” kolejny raz zaskoczyła. Nie tylko świeżością aranżacji, dynamizmem i mądrością słów, bo do tego tak naprawdę nas przyzwyczaiła. Zaskoczyła tym, co dzieci z „Arki Noego” postanowiły zrobić. Zdecydowały, że pomogą dzieciom, które umierają na Litwie. Dla nich zagrały nawet na moście, a dokładnej na Moście do Nieba, stając się jego Ambasadorami.

„Tak jest mało czasu mało dni, serce bije tylko kilka chwil (…) Zabierzesz mnie na drugi brzeg, za Tobą będę do Nieba biegł” – słuchając tej piosenki w wykonaniu dzieci, które śpiewają dla swoich rówieśników, czekających na hospicjum w Wilnie, trudno znaleźć odpowiednie słowa. Zdumienie.

Tym bardziej, że to piosenka jakby z pierwszej linii frontu.

„To co śpiewamy to nie są jakieś tere fere piosenki. Nasza najstarsza córka Maria walczyła o życie, miała nowotwór” – tak w trakcie jednego z koncertów rozpoczął swoją opowieść na temat Mostu do Nieba Robert „Litza” Friedrich (założyciel Arki Noego i Luxtorpedy).

Potem zawołał:

„Są ludzie na tym świecie, którzy się nie boją i robią rzeczy niezwykłe. Budują most do nieba – pierwsze hospicjum dla dzieci na Litwie. Ale tak naprawdę każdy z nas może być jednym z tych, którzy pomagają dzieciom iść do nieba. Każdy z nas już tutaj może zbudować most do nieba. Póki żyjemy wspierajmy te dzielne dzieciaki na Litwie. Wejdźcie na www.mostdonieba.pl  i zobaczcie jak wiele możemy zrobić razem.” 

Oprócz oficjalnego wspierania idei budowy hospicjum dla dzieci w Wilnie, w trakcie niektórych koncertów „Arki Noego” prowadzona jest zbiórka publiczna „Budujemy i utrzymujemy Most Do Nieba – pierwsze hospicjum dla dzieci na Litwie”. Zbiórki z udziałem „Arki Noego” odbyły się 19 maja w Czechowicach-Dziedzicach. Kolejne prowadzone były w Warszawie, Świdnicy, Sokółce i w Siedlcach.

„Arka Noego w trakcie koncertów pomaga wracać do prostoty na modlitwie, do prostoty w pracy, do prostoty w relacjach i do prostoty w cierpieniu” – mówi Grzegorz Kiciński, dyrektor Fundacji Aniołów Miłosierdzia, która jest organizatorem akcji Most Do Nieba.

„Ta prostota udziela się też naszym wolontariuszom, do których spontanicznie dołączali w trakcie koncertów harcerze, wolontariusze Caritas, dzieci z rodzicami, emeryci i młodzież. Zachęcam do tej przygody. Jeśli ktoś chciałby w swoim mieście znowu poczuć się na modlitwie jak dziecko i zrobić przy tym dużo dobrego, niech zorganizuje koncert Arki Noego. Radość gwarantowana” – zapewnia.

 

RIRM

drukuj