fot. Ks. Mariusz Frukacz

„Anioł Dziecka Utraconego” trafi do sejmowej kaplicy

Ks. inf. Ireneusz Skubiś, redaktor naczelny „Niedzieli”, przekazał grupie parlamentarzystów figurę „Anioła Dziecka Utraconego”. Nawiązuje ona do figury wykonanej w latach dwudziestych ubiegłego stulecia i ma stanąć w kaplicy w Sejmie RP.

„Dzisiaj na świecie toczy się wielki bój o życie nienarodzonych. Dziecko nienarodzone, które trzyma anioł w swoich rękach to symbol milionów istnień ludzkich, które zostają zabite, a w ten sposób utracone dla ludzkości” – mówił ks. Ireneusz Skubiś.

Redaktor naczelny „Niedzieli” dodał, że figura symbolizuje również dzieci, które zginęły w wypadkach i które są zabierane od ubogich rodziców. Dodał, że „Anioł Dziecka Utraconego” ma szczególne zadanie i dlatego jest symbolem Sejmu.

„Anioł Dziecka Utraconego” to anioł, który ma misję opiekuńczą od Boga. To Anioł pokoju i życia a nie śmierci. To jest wielki symbol dla Sejmu” – podsumował redaktor naczelny „Niedzieli”.

Ksiądz Paweł Powierza, duszpasterz parlamentarzystów, podkreślił że ten anioł „ma przypominać parlamentarzystom, by bronili i ratowali życie”.

W imieniu parlamentarzystów poseł Mariusz Błaszczak, przewodniczący Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, podkreślił że „najważniejsze w działalności parlamentarzystów jest to, by pamiętali o najsłabszych, o tych za których są odpowiedzialni”. – Władza musi być powierzona ludziom sumienia – podkreślił poseł Mariusz Błaszczak.

Figura „Anioła Dziecka Utraconego” przedstawia anioła trzymającego w swoich rękach małe dziecko nienarodzone i wpatrzonego w Oblicze Ojca Niebieskiego.

www.niedziela.pl/RIRM

drukuj