PAP/Jakub Kamiński

A. Melak: Boli, że prezydent Warszawy pozwala na obrazę Boga, w którego wierzy większość Polaków

Boli, że prezydent Warszawy pozwala na obrazę Boga, w którego wierzy większość Polaków – zaznaczył poseł PiS Andrzej Melak, prezes Komitetu Katyńskiego. Polityk odniósł się do profanacji. która miała miejsce w trakcie sobotniej tzw. parady równości w stolicy.

W trakcie pochodu, któremu patronował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, jeden z działaczy LGBT przebrany za kapłana parodiował sprawowanie Mszy Świętej. Poseł Andrzej Melak podkreślił, że coś takiego nie powinno mieć miejsca.

Boli to, że najwyższe władze stolicy, mieniące się prezydentem Warszawy pozwalają na tak złe działanie. Pozwalają na obrazę Boga, w którego większość Polaków wierzy. To jest zjednoczone działanie wszystkich złych sił. Uważam, że to jest po prostu coś, co nie powinno w Polsce mieć miejsca – powiedział Andrzej Melak.

Głos w sprawie zabrał też polski Episkopat. W społeczeństwie, w którym jest szacunek dla każdego, nie może być przyzwolenia na obrażanie Boga i ludzi wierzących – zaznaczył w oświadczeniu Rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik. Dodał, że jeśli tak ma wyglądać tolerancja, to przemówienia o tolerancji w takim kontekście nie mają wartości [zobacz całość]. 

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl