A. Macierewicz: Armia fundamentem bezpieczeństwa i patriotyzmu

Przed grobem nieznanego żołnierza w Warszawie odbyły się dziś uroczystości promocji 136 żołnierzy rezerwy na pierwszy stopień oficerski. Armia w Polsce była, jest i będzie fundamentem nie tylko bezpieczeństwa, ale także patriotyzmu – podkreślił w swoim przemówieniu minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

– „Nigdy cię nie zawiodę, Ojczyzno”. Nie ma słów bardziej przejmujących, bardziej zobowiązujących, wspanialszych – które może powiedzieć człowiek, (…) Polak. „Nigdy cię nie zawiodę, Ojczyzno”. I tak było przez nasze dzieje, wielokrotnie. Nie zawiedli polski żołnierze września 1939 roku. Nie zawiedli Polski żołnierze, którzy idąc z różnych stron, szli do Polski niepodległej walcząc z okupantami – mówił szef MON.

Jak podkreślił, armia w Polsce była, jest i będzie fundamentem bezpieczeństwa, ale i patriotyzmu.

– (…) w Polsce armia była, jest i będzie skarbnicą podstawowych wartości patriotycznych. (…) Wy jesteście dzisiaj ich nosicielami, armia polska was potrzebuje” – zwrócił się do żołnierzy minister Antoni Macierewicz.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl