Żyła za burtą! Pięciu Polaków w jutrzejszym konkursie.

Smutna noc sylwestrowa przed Piotrem Żyłą. W zakończonych kwalifikacjach do jutrzejszego konkursu w Garmisch Partenkirchen, Polak uzyskał zaledwie 125 m i zajął 52 miejsce. Do awansu zabrakło mu jednego punktu.

Powody do zadowolenia mają natomiast pozostali reprezentanci Polski. Kamil Stoch, zajął 2. miejsce tuż za rewelacyjnym Austriakiem, Thomasem Diethartem. Polak skoczył aż 139,5 metra i jutro będzie rywalizował z niemieckim skoczkiem, Karlem Geigerem. Do bratobójczego pojedynku dojdzie między Maciejem Kotem i Janem Ziobro. Kot skoczył 127,5 m i zajął 33 miejsce, natomiast Ziobro poszybował znacznie dalej, na odległość 133 metrów, co dało mu 18 pozycję.

Bardzo dobrze spisał się Klemens Murańka, który zajął 13 miejsce w kwalifikacjach, oddając skok na 131 metr. Jutro będzie skakał z Rokiem Justinem ze Słowenii. Przeciwnikiem Krzysztofa Bieguna będzie także Słoweniec, Tomaz Naglic. Polak zajął 20 miejsce, skacząc 131 m. Simon Ammann, zwycięzca pierwszego konkursu w Turnieju Czterech Skoczni, zajął w kwalifikacjach 7 miejsce.

Początek noworocznego konkursu w Garmisch Partenkirchen zaplanowany jest na godz. 13:50.