Zwycięstwo na zakończenie! Polscy szczypiorniści pokonali Czechów!

Polscy piłkarze ręczni pewnie pokonali Czechów 28:21 w swoim ostatnim spotkaniu Turnieju Kwietniowego. Podopieczni Michaela Bieglera z kompletem punktów triumfowali w całej rywalizacji, wyprzedzając Rosjan i Białorusinów.

Nasi szczypiorniści objęli prowadzenie po skutecznym rzucie Michała Daszka. Trafienie Jurkiewicza i trzy bramki Gumińskiego pozwoliły Polakom odskoczyć na 5 goli. Po 14. minutach biało – czerwoni prowadzili już 8:3. Przewagę dowieźli do końca pierwszej połowy, którą wysoko wygrali 14:10. Wspaniale na boisku prezentował się Wojciech Gumiński. Skrzydłowy Zagłębia Lubin przed przerwą aż pięciokrotnie wpisywał się na listę strzelców.

Drugą odsłonę zdecydowanie lepiej rozpoczęli Czesi. Nasi południowi sąsiedzi szybko zdobyli trzy bramki i tracili już tylko jedno trafienie do biało – czerwonych. Michael Biegler poprosił o czas. To nie przyniosło rezultatu. Strata Michała Jureckiego i gol Leosa Petrovskiego przyniosły wyrównanie. Polacy przebudzili się w 7. minucie, gdy bramkę zdobył Damian Kostrzewa. Nasi reprezentanci utrzymywali przewagę za sprawą dobrze dysponowanego Marcina Wicharego. Po dobrej obronie Chrapkowskiego i Jurkiewicza przewagę powiększył Michał Daszek. Z biegiem czasu polscy szczypiorniści grali coraz lepiej. Na 6 minut przed końcem kolejne trafienie Daszka dało nam sześć bramek przewagi, której nie oddaliśmy do końca. Ostatecznie biało – czerwoni pokonali Czechów 28:21 i z kompletem punktów wygrali rozgrywany w Lublinie Turniej Kwietniowy.

W drugim dzisiejszym meczu Rosjanie zwyciężyli z Białorusinami 31:29. Sborna uplasowała się na drugim miejscu w rywalizacji. Bez punktów rozgrywki zakończyli Czesi.

Polska – Czechy 28:21 (14:10)
Polska: Wichary, Wyszomirski – Kuchczyński, Wiśniewski, Jurecki B., Jurecki M., Grabarczyk, Jurkiewicz, Daszek, Kostrzewa, Masłowski, Gumiński, Krzysztofik, Szyba, Chrapkowski, Gliński, Zadura