fot. PAP/EPA

ZIO w Pjongczangu. Kwalifikacje na skoczni normalnej bez Piotra Żyły

Trener Stefan Horngacher zdecydował w kwalifikacjach do konkursu na skoczni normalnej w Pjongczangu wystąpią Stefan Hula, Maciej Kot, Dawid Kubacki oraz Kamil Stoch. Tym samym zabrakło miejsca dla Piotra Żyły.


Szkoleniowiec biało-czerwonej ekipy stanął przed trudnym wyborem. Austriak do czwartkowych kwalifikacji – podobnie jak pozostali trenerzy – mógł wystawić tylko czterech swoich podopiecznych. Z piątki: Stefan Hula, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Piotr Żyła zrezygnował z usług tego ostatniego, który na pierwszych sesjach treningowych w Pjongczangu najsłabiej zaprezentował się z Polaków, choć za każdym razem zajmował miejsca w drugiej „dziesiątce” (17., 18. i 13.).

Z bardzo dobrej strony wypadli natomiast pozostali nasi zawodnicy. Zwłaszcza Kamil Stoch, który na normalnym obiekcie będzie bronił tytułu, a podczas środowych treningów plasował się kolejno na drugiej, pierwszej i trzeciej pozycji. Dwa razy do czołowej „trójki” wskoczył z kolei Dawid Kubacki, a raz Stefan Hula. Dobrze skakał również Maciej Kot, dwukrotnie meldując się w najlepszej „dziesiątce”.

Kwalifikacje do sobotnich zmagań indywidualnych zostaną przeprowadzone w czwartek o godzinie 13:30 czasu polskiego. Dokładnie o tej samej porze dwa dni później rozpocznie się pierwsza seria konkursu głównego o złoty medal olimpijski.

Sport.RIRM

drukuj