Żałobne „You will never wa(L)k alone” w Glasgow! Legia rozbiła Celtic!

Cztery bramki przed własną publicznością i dwie zdobyte na wyjeździe pozwoliły Legii Warszawa na awans do IV rundy eliminacji Champions League. Mistrzowie Polski po golach Michała Żyry i Michała Kucharczyka pokonali na wyjeździe Celtic Glasgow 2:0.

Pierwsze minuty spotkania były wyrównane. Obie drużyny nie potrafiły jednak stworzyć sobie dogodnej sytuacji do zdobycia bramki. Ostrzeżeniem dla gospodarzy była akcja Miroslava Radovicia, który przegrał indywidualny pojedynek z ostatnim obrońcą The Hoops. W odpowiedzi łatwo Brzyskiego ograł Adam Matthews, jednak nie potrafił dokładnie zagrać do żadnego ze swoich partnerów. W 36. minucie Michał Żyro wygrał pojedynek z defensorem miejscowych i stanął oko w oko z Fraserem Forsterem. Strzał na krótki słupek pozwolił Legionistom na objęcie prowadzenia. W pierwszej połowie wynik nie uległ już zmianie, a poza słabą postawą Brzyskiego cała ekipa mistrzów Polski prezentowała się bardzo dobrze.

Po kilku groźnych akcjach The Bhoys  futbolówkę w siatce umieścił Radović. Zrobił to jednak po gwizdku sędziego, za co został ukarany żółtą kartką. Bramka nieuznana! Chwilę później świetną interwencją po uderzeniu Stokesa popisał się Kuciak. Na pół godziny przed końcem wynik meczu ustalił Michał Kucharczyk, który minął Forstera po dograniu Żyry. Zrezygnowani gospodarze nie zdołali już odmienić losów spotkania, a dzięki wyjazdowemu zwycięstwu i świetnym pojedynku w Warszawie do decydującej rundy eliminacji awansowali mistrzowie Polski.

Celtic Glasgow – Legia Warszawa 0:2

– M. Żyro 36’ M. Kucharczyk 60’

Celtic: Fraser Forster, Adam Matthews, Mikael Lustig (58’ Leigh Griffiths), Virgil van Dijk, Emilio Izaguirre, Callum McGregor, Nir Biton, Charlie Mulgrew, Stefan Johansen, Kris Commons (71’ Teemu Pukki), Anthony Stokes (70’ James Forrest).

Legia: Dusan Kuciak, Łukasz Broź, Jakub Rzeźniczak, Inaki Astiz, Tomasz Brzyski, Michał Żyro (86’ Bartosz Bereszyński), Ivica Vrdoljak, Tomasz Jodłowiec, Michał Kucharczyk (75’ Jakub Kosecki), Miroslav Radović, Ondrej Duda (86’ Helio Pinto).

Pierwszy mecz: 1:4

Awans: Legia