Ekstraklasa. Zachara zapewnił trzy punkty Górnikom

Piłkarze Cracovii, prowadzeni wyjątkowo przez drugiego trenera Michała Pulkowskiego, przegrali z Górnikiem Zabrze 1:2 (1:1) w meczu kończącym zmagania 16. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Szkoleniowiec „Pasów” Robert Podoliński musiał za karę ten mecz oglądać z trybun.

Gospodarze objęli prowadzenie w 20. minucie. Po dośrodkowaniu z prawej strony Krzysztofa Nykiela piłka trafiła do Miroslava Covilo, który przelobował bramkarza ze Śląska. Formalności dopełnił Deniss Rakels, mimo rozpaczliwych prób interwencji Seweryna Gancarczyka. Cztery minuty przed przerwą, po zagraniu z prawej strony Roberta Jeża, Mateusz Zachara uprzedził Bartosza Rymaniaka i doprowadził do remisu.

Dzięki temu samemu duetowi Górnik w 68. minucie objął prowadzenie. Zachara pokonał Krzysztofa Pilarza, mimo że zaciekle, ale nieudolnie, atakował go Rymaniak. Minutę później mogło być 2:2, jednak po zagraniu Rakelsa piłka odbiła się od poprzeczki. „Pasy” w ostatnich minutach miały znaczną przewagę, ale nie zdołały wyrównać.

Podoliński oglądał mecz z trybun ze względu na karę jaką nałożyła na niego Komisja Ligi. Była to konsekwencja niewłaściwego zachowania wobec sędziego w trakcie spotkania z PGE GKS Bełchatów. Szkoleniowiec Cracovii nie będzie mógł też zająć miejsca na ławce trenerskiej podczas pojedynku z Legią Warszawa.

W pierwszej rundzie Cracovia przegrała w Zabrzu 0:2.