Zabrzanie nie zmazali plamy, nudy w Bełchatowie

Górnik Zabrze przegrał wyjazdowe spotkanie z GKS’em Bełchatów 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów minutę przed końcem meczu zdobył Prokić. Sędzia niejako wypaczył wynik spotkania, ponieważ w pierwszej części gry nie uznał prawidłowo zdobytej bramki dla czternastokrotnego Mistrza Polski.

Pierwsza połowa w wykonaniu obu zespołów nie była wielką promocją naszej Ekstraklasy. Sytuacji podbramkowych oglądaliśmy jak na lekarstwo była za to jedna, która całkowicie mogła odmienić obraz całego meczu. W 27 minucie Kosznik zdobył bramkę dla Górników sędzia jednak jej nie uznał  – dopatrując się spalonego. Po powtórkach okazało się, że o żadnym ofsajdzie nie było mowy. W pierwszych 45 minutach zawodnicy obydwu drużyn oddali jedynie 5 strzałów na bramkę. Ten wynik odzwierciedla poziom meczu rozgrywanego w Bełchatowie.

Po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę obraz gry się nie zmienił się. Pierwsza groźna akcja miała miejsce dopiero w 54 minucie meczu.  W pole karne zabrzan piłkę posłał Późniak. Michał Mak pognał na bramkę gości ale trafił w słupek. Minutę później w dogodnej sytuacji był Wroński ale kapitalnie interweniował Steinbors. Piłkę mógł dobić jeszcze Ślusarski ale katastrofalnie się pomylił. I to by było na tyle jeśli chodzi o groźne sytuacje. Piłkarze obu drużyn skupiali się bardziej na tym żeby nie stracić gola. Takie ustawienie jak się okazało zgubiło piłkarzy z Zabrze. W 89. minucie piłkę w pole karne dograł Adrian Basta a „lisem pola karnego” okazał się wprowadzony osiem minut wcześniej Andrea Prokić, który głową skierował piłkę do bramki. Przyjezdni próbowali rozpaczliwie odrobić straty ale ich próby na nic się zdały.

GKS Bełchatów – Górnik Zabrze 1:0

Andrea Prokić 89’

PGE GKS Bełchatów: Arkadiusz Malarz – Adrian Basta, Paweł Baranowski, Błażej Telichowski, Adam Mójta, Patryk Rachwał (75′ Szymon Sawala), Grzegorz Baran, Łukasz Wroński (82′ Andreja Prokić, Kamil Poźniak (67′ Kamil Wacławczyk), Michał Mak, Bartosz Ślusarski

Górnik Zabrze: Pavels Steinbors – Maciej Mańka, Błażej Augustyn, Mariusz Magiera, Roman Gergel, Radosław Sobolewski, Adam Danch, Rafał Kosznik, Robert Jeż (62′ Wojciech Łuczak), Mateusz Zachara (90+1′ Ołeksandr Szewełuchin), Łukasz Madej (87′ Dawid Plizga)

Żółte kartki: Grzegorz Baran, Kamil Wacławczyk (GKS Bełchatów) oraz Radosław Sobolewski, Błażej Augustyn (Górnik)

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)