WTA w Winston–Salem. Zacięta końcówka i triumf Janowicza, Polak zagra o ćwierćfinał!

Zwycięski tie-break pozwolił Jerzemu Janowiczowi na awans do 1/8 finału turnieju ATP w Winston – Salem. Polak pokonał rozstawionego z „szóstką” Joao Sousę 6:1, 3:6, 7:6 (7:5) i w następnej rundzie zmierzy się z lepszym z pary Edouard Roger-Vasselin – Ołeksandr Niedowiesow.

Było to drugie starcie obu tenisistów. Przed rokiem w Walencji również lepszy był łodzianin, zwyciężając gładko 2:0. Po pierwszym secie zanosiło się na powtórkę. Janowicz w nieco ponad 20 minut rozbił rywala 6:1. Dopiero przegrywając 0:5, Sousa był w stanie wygrać własne podanie.

W drugiej odsłonie zawodnicy walczyli gem za gem. Wreszcie w ósmej partii Portugalczyk zdołał przełamać Polaka, wykorzystując drugiego break pointa. Chwilę później od stanu 30:30 wygrał dwie wymiany, co pozwoliło mu na wyrównanie stanu meczu.

W decydującym starciu łodzianin był skazany na ciągłe odrabianie strat. Najpierw przegrywał 0:2. Gdy doszedł przeciwnika, Sousa znów uciekł na 3:5. To rozdrażniło tylko Janowicza, który po wygranym podaniu, na swoją korzyść rozstrzygnął dwa niezwykle zacięte gemy. Ostatecznie o losach pojedynku miał rozstrzygnąć tie-break. W nim lepiej radził sobie łodzianin, a zwycięstwo 7:5 zapewniło mu awans do 1/8 finału turnieju.

J. Janowicz (Polska) – J. Sousa (Portugalia, 6) 6:1, 3:6, 7:6 (7:5)