WTA Toronto. Radwańska w dobrym stylu awansowała do drugiej rundy

Agnieszka Radwańska bez większych problemów awansowała do drugiej rundy turnieju WTA w Toronto. Polka w swoim pierwszym meczu pokonała Amerykankę Coco Vandeweghe 6:3, 6:2.

Dla krakowianki był to pierwszy występ na zawodowych kortach od blisko miesiąca i porażki ze Swietłaną Kuzniecową w wielkoszlemowym Wimbledonie (2:6, 4:6). Kilkutygodniowa przerwa nie wpłynęła jednak źle na dyspozycję naszej rodaczki, która dziś udanie zainaugurowała swoje zmagania w Toronto.

Polka bez większych problemów uporała się we wtorkowe popołudnie z Coco Vandeweghe, oddając jej na przestrzeni pojedynku jedynie pięć gemów. Kluczowa dla losów pierwszej partii okazała się szósta odsłona, kiedy to „Isia” przełamała Amerykankę po autowym forhendzie rywalki (6:3).

Równie jednostronny przebieg miał drugi, jak się później okazało ostatni, set spotkania. W nim Radwańska dwukrotnie odebrała serwis Vandeweghe, co przy pewnym własnym podaniu, pozwoliło na wygraną w całym meczu (6:2) i na awans do kolejnej rundy. Tym razem ostatni punkt padł po zepsutym returnie tenisistki z Nowego Jorku.