WTA Toronto. Nie było łatwo, Radwańska z awansem

Niespełna półtorej godziny potrzebowała Agnieszka Radwańska, żeby zameldować się w trzeciej rundzie turnieju WTA rangi Premier rozgrywanego na kortach twardych w Toronto. Rozstawiona z „szóstką” Polka w dwóch setach pokonała Niemkę Julię Goerges 7:5, 6:3.

Tym samym nasza tenisistka zrewanżowała się Niemce za olimpijską porażkę sprzed trzech lat. Wówczas krakowianka już w pierwszej rundzie pożegnała się z marzeniami o medalu, ulegając Goerges 5:7, 7:6, 4:6.

Początek spotkania to pewnie wygrane podania przez obie zawodniczki. W trzecim gemie tej części rywalizacji Niemka wywalczyła przełamanie, gdy bekhendowy kros wyleciał poza plac gry (1:2). Na szczęście niedługo później tym samym odpowiedziała 26-letnia krakowianka, która najpierw doprowadziła do remisu, a następnie odzyskała prowadzenie, popisując się efektownym returnem (4:3). W dalszej fazie seta znów byliśmy świadkami zażartej walki gem za gem. Ostatnie słowo należało jednak do Radwańskiej, która zdobywając serwis rywalki w dwunastej odsłonie zapisała partię na swoje konto (7:5).

Drugi set dostarczył zdecydowanie mniej emocji. Co prawda do stanu 3:3 trwała ostra wymiana ciosów, ale potem na korcie dominowała już tylko polska tenisistka. Isia ani razu nie straciła swojego podania, a w ósmym gemie zdołała przełamać rywalkę (5:3). W następnej odsłonie krakowianka poszła za ciosem. Przy piłce meczowej Goerges posłała return z bekhendu w aut i po niespełna półtorej godzinie gry Radwańska wygrała całe spotkanie 7:5, 6:3.

Jej kolejna przeciwniczką będzie Francuzka Alize Cornet, która w drugiej rundzie pokonała Słowaczkę Dominikę Cibulkovą 6:3, 6:2. Początek dzisiejszego meczu zaplanowano na godzinę 20:00 czasu polskiego.