fot. PAP/EPA

WTA Sydney. Udany początek Radwańskiej

Agnieszka Radwańska od wygranej rozpoczęła swój udział w turnieju WTA na kortach twardych w Sydney. Polka w dwóch setach pokonała Amerykankę Christinę McHale 7:6, 6:1.


Choć nasza zawodniczka uchodziła za zdecydowana faworytkę, początek meczu niespodziewanie należał do jej rywalki. McHale dwukrotnie bowiem przełamała „Isię” i po chwili prowadziła już 3:0. Na odpowiedź ze strony Polki nie musieliśmy jednak czekać zbyt długo. Krakowianka szybko poprawiła wszystkie elementy tenisowego rzemiosła, w efekcie czego doprowadziła do remisu 3:3.

Od tego momentu obie panie rywalizowały gem za gem, a o losach seta musiał zadecydować tie-break. W nim na korcie niepodzielnie rządziła Radwańska, która straciła tylko jeden punkt, kończąc pierwszą partię asem serwisowym (7:6).

Kolejna część spotkania nie dostarczyła już tylu emocji. Polka błyskawicznie wypracowała sobie bezpieczną przewagę, popisując się przede wszystkim mocną zagrywką oraz efektownymi zagraniami przy siatce (3:0). Dopiero w piątym gemie do głosu doszła Amerykanka, ale to było wszystko, na co ją było dzisiaj stać. Ostatecznie „Isia” wygrała drugiego seta 6:1, pieczętując swoją dominację kończącym returnem.

Tym samym Radwańska awansowała do ćwierćfinału, w którym zmierzy się jutro z Ying-Ying Duan. Chinka nieoczekiwanie wyeliminowała z turnieju w Sydney Amerykankę Coco Vandeweghe (6:3, 6:2).

***

Sydney (Australia), kort twardy, II runda gry pojedynczej:

Agnieszka Radwańska (Polska, 2) – Christina McHale (USA, Q) 7:6, 6:1

Sport.RIRM

drukuj