fot. PAP/EPA

WTA Sydney. Radwańska zagra o finał!

Agnieszka Radwańska pokonała w ćwierćfinałowym starciu w Sydney Chinkę YingYing Duan 6:3, 6:2. Polka o awans do finału powalczy z Czeszką Barborą Strycovą.


W ubiegłym tygodniu obie zawodniczki zmierzyły się bezpośrednim meczu w Shenzhen, gdzie po niemal trzech godzinach lepsza okazała się reprezentantka Polski.

Po pierwszym gemie, w którym Chinka przełamała „Isię”, rozstawiona z numerem drugim krakowianka szybko się odegrała i wyszła na prowadzenie 3:1. Kluczem do sukcesu naszej zawodniczki była częsta zmiana kierunku ataku. Ying-Ying Duan miała problemy z odpowiednim reagowaniem na zagrania Radwańskiej i poruszaniem się po korcie. 27-latka z Tiencinu zdołała doprowadzić do stanu 3:3, ale od tej pory na korcie istniała już tylko Polka. Trzecia rakieta świata z łatwością wygrała dwa kolejne gemy, a w ostatnim wykorzystała już pierwszą piłkę setową (6:3).

„Isia” nie spuszczała z tonu w drugiej odsłonie. Dzięki dwóm przełamaniom krakowianka szybko odjechała rywalce (4:0). Chince udało się wygrać zaledwie dwa gemy przy własnym podaniu (5:2). Walka o decydujący punkt okazała się już tylko formalnością. Rozpędzona Radwańska nie dała Ying-Ying Duan najmniejszych szans (40-0) i to właśnie ona zagra z Barborą Strycovą o finał turnieju w Sydney.

***

Sydney (Australia), kort twardy, ćwierćfinał gry pojedynczej:

Agnieszka Radwańska (Polska, 2) – Ying-Ying Duan (Chiny) 6:3, 6:2

Sport.RIRM

drukuj