WTA Sydney. Radwańska awansowała do finału!

Agnieszka Radwańska pokonała Barborę Strycovą 6:1, 6:2 w półfinale turnieju WTA w Sydney. W decydującym starciu „Isia” zmierzy się z Brytyjką Johanną Kontą.

Polka wykorzystała zmęczenie rywalki. Strycova w Sydney startuje nie tylko w zawodach singlowych, ale także w deblu. Czeszka spędziła w środę na korcie ponad cztery godziny.

W pierwszych czterech gemach rywalka naszej reprezentantki zdobyła zaledwie trzy punkty i szybko straciła dystans, jak się później okazało, nie do odrobienia (4:0). Krakowianka na chwilę dekoncentracji pozwoliła sobie dopiero w piątym gemie. Radwańska nie obroniła własnego podania (4:1), ale do końca seta nie pozwoliła już przeciwniczce na zbyt wiele, pewnie wygrywając pierwszą odsłonę (6:1).

W drugim secie, podobnie jak w partii otwarcia, „Isia” ekspresowo objęła wysokie prowadzenie (4:0). Strycova większy opór postawiła jedynie w trzecim gemie, kiedy to obroniła aż trzy break pointy, ulegając naszej reprezentantce dopiero przy czwartej piłce na przełamanie. Do końca obie tenisistki wygrywały własne podania (6:2), dzięki czemu Radwańska bez większego wysiłku awansowała do finału.

W decydującym starciu Polka zmierzy się z Brytyjką Johanną Kontą, która pokonała dziś Kanadyjkę Eugenie Bouchard 6:2, 6:2.